" /> وحشت از یک تمساح در منطقه سیل زده جنوب سیستان وبلوچستان | آخرین مطالب حوادث

وحشت از یک تمساح در منطقه سیل زده جنوب سیستان وبلوچستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از مشاهده و زنده گیری یک سر تمساح سیل زده توسط یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد.

ساکنان یک روستا با دیدن این گاندو وحشت زده شدند و سریع با مسئولان تماس گرفتند.

وحید پورمردان اظهار داشت: در پی سیل اخیر همانگونه که جابجایی تمساح‌ها از زیستگاهشان پیش بینی شده بود، خوشبختانه با تماس تلفنی یکی از اهالی روستای کشاری در منطقه سرباز مبنی بر مشاهده یک سر تمساح تلف شده در حوالی رودخانه پایین دست سد پیشین گروهی از نیروهای محیط بان مستقر در منطقه به محل مورد نظر اعزام شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: محیط بانان با گذر از مسیر سیلابی رود و گل و لای حاصل از سیلاب در کمترین زمان ممکن خود را به محل مشاهده تمساح رساندند و در بررسی‌های اولیه متوجه زنده بودن تمساح شدند. وی ادامه داد: تمساح مذکور متأسفانه زخمی و بسیار ضعیف شده بود. با حضور محیط بانان در منطقه عملیات امداد و نجات گونه مذکور آغاز شد. تمساح نیمه جان توسط محیط بانان زنده گیری و برای حمل در مسیر دو کیلومتری سنگلاخی رودخانه که قابل تردد برای خودروها نبود، فیکس شد. با گذشت زمان و تاریک شدن هوا گذر از رودخانه کار را با مشکل مواجه کرد زیرا رودخانه محل زیست تمساح‌ها بود و هر لحظه خطرات فراوانی محیط بانان را تهدید می‌کرد. بعد از ساعت‌ها تلاش و سخت کوشی بالاخره محیط بانان موفق شدند تمساح زخمی را جهت درمان و تیمار به ایستگاه ریکوکش منتقل نمایند.

وی تصریح کرد: حال عمومی تمساح زخمی خوب گزارش شده و گونه مذکور پس از التیام زخم‌ها و حصول بهبود به زیستگاهش منتقل خواهد شد.

پورمردان از مردم فهیم بلوچستان خواست تا نسبت به تردد در مناطق سیلابی، حاشیه رودخانه باهوکلات، هوتک ها، مرداب‌ها و مناطق حاشیه‌ای که محل تجمع آب‌های راکد شده است با احتیاط بیشتری برخورد و حتی الامکان از تردد در این مناطق خودداری شود. همچنین ضمن تقدیر از همه رسانه‌ها و دوستداران محیط زیست و مشارکت این عزیزان در اطلاع رسانی گسترده در مناطق سیل زده، از مردم عزیز این مناطق خواست تا به منظور پیشگیری از وقوع حوادث تلخ و حملات احتمالی حیات وحش در زمان مشاهده هر گونه جانوران وحشی گرفتار، مراتب را به نزدیکترین اداره حفاظت محیط زیست اعلام نمایند

منبع

[باربری مطهری]  [باربری ولیعصر]  [باربری دردشت]  [باربری نیروهوایی]  [باربری نیروهوایی]  [باربری عباس اباد]  [باربری پیروزی]   [باربری گلبرگ]  [باربری رسالت]  [باربری مجیدیه]

تماس سریع