" /> عرضه اولیه سهام زر ماکارون یا فروش ژیان به جای بنز؟ | آخرین مطالب حوادث

عرضه اولیه سهام زر ماکارون یا فروش ژیان به جای بنز؟

درحالی که قرار است فردا برای سومین بار شاهد عرضه اولیه سهام زرماکارون باشیم، اختلاف ها همچنان درباره قیمت گذاری سهام این شرکت ادامه دارد.

باربری شرق تهران

به گزارش کاماپرس، آگهی عرضه اولیه غزر (نماد زر ماکارون) دو مرتبه لغو شده است، نخستین بار به دلیل آگهی افزایش قیمت محصولات و افشای اطلاعات با اهمیت و بار دوم به دلیل ترهین یک دارایی، اما این بار معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران از قطعی بودن این عرضه اولیه می گوید.
در این میان اختلاف بین کارشناسان بازار سرمایه هم بالاگرفته برخی قیمت گذاری سهام شرکت زرماکارون را منطقی می دانند و برخی دیگر معتقدند که با این عرضه اولیه ژیان رنگ شده به جای بنز در اختیار سهامداران قرار می گیرد! پشتوانه اظهار نظر آنها هم این است که قیمت اعلام شده واقعی نیست و موجب حباب در بازار سرمایه می شود.
بردیا امیر تیموری، فعال بازار سرمایه در مورد عرضه اولیه غزر می گوید: تمامی کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی و فعالان بازار سرمایه برای پرهیز از ایجاد حباب در بازار بر افزایش عرضه‌های اولیه و افزایش شناوری شرکت‌ها تاکید داشتند.
او می افزاید: در همین راستا نظرات و نامه نگاری‌های بسیاری از سوی طیف‌های مختلف با مسئولان مرتبط انجام شدکه از سرمایه مردم که به شکل فزاینده‌ای به طور روزانه وارد بازار بورس می‌شود محافظت شود اما متاسفانه برخی عرضه اولیه‌ها همانند «غزر» هست که گویا جای ماکارونی، زر تولید می‌کنند.

از میان رفتن اعتماد مردم با قیمت گذاری غیر اصولی زر ماکارون

به گزارش گسترش نیوز، این فعال بازار سرمایه اظهار می کند: این مدل قیمت‌گذاری و در واقع فروختن ژیان به جای بنز می تواند موجب ضربه به اعتماد مردم و بازار سرمایه گردد اعتمادی که به آسانی شکل نگرفته و برای بهبود شرایط اقتصادی کشور لازم است.
او بیان می کند: بیش از ۵ میلیون نفر در عرضه‌های اولیه شرکت دارند و حدود ۴ میلیون نفر از اینان اطلاع و آموزش مناسبی از بازار بورس ندارند به ارزش‌گذاری که مورد تایید سازمان بورس قرارگرفته اعتماد می‌کنند.

به گفته امیر تیموری، شرکت کنندگان در عرضه اولیه به طور سیستماتیک در روزهای پس از عرضه اولیه صف‌های طویل خرید تشکیل می‌دهد و بدون کوچکترین اطلاع از مسائل بنیادی شرکت باعث بالاتر رفتن قیمت سهام میشوند که در نهایت تشکیل حباب منجر خواهد شد.

منبع

[باربری مطهری]  [باربری ولیعصر]  [باربری دردشت]  [باربری نیروهوایی]  [باربری نیروهوایی]  [باربری عباس اباد]  [باربری پیروزی]   [باربری گلبرگ]  [باربری رسالت]  [باربری مجیدیه]

تماس سریع